Regulamin

Sklep Internetowy El Perro działający pod adresem www.elperro.com.pl , prowadzony jest przez El Perro Justyna Nowik Jacek Nowik Sp. j. ul. Dębowa 1, 18-106 Niewodnica Korycka, wpisaną przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000363779. NIP: numer 966-204-27-98. Regon numer: 200383093.

1. Sklep Internetowy prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem sieci Internet.

2. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem sieci Internet, poprzez stronę  https://elperro.com.pl/pl/. Po złożeniu zamówienia do Kupującego zostaje przesłana e-mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu. Po weryfikacji poprawności zamówienie zostaje przekazane do realizacji. 

W przypadku braku wyboru przez klienta koloru taśmy, koloru polaru, koloru nici do haftu, czcionki do haftu, odcienia lamówki lub odcienia odblasku. Dobór kolorystyki zamówionego produktu zostanie wybrany losowo.

3. Czas realizacji zamówienia wynosi odpowiednio:

- w przypadku płatności przelewem (przedpłata) – około 14 dni roboczych od dnia zarejestrowania wpływu należnej kwoty na konto sklepu, w niektórych przypadkach czas realizacji może ulec wydłużeniu
- Wyjątek stanowią produkty z umieszczoną w opisie produktu informacją o wydłużonym czasie realizacji.

4. Po skompletowaniu zamówienia towar zostaje wysłany do Kupującego. Przewidywany czas dostawy - 2 dni robocze, na terenie Polski.

5. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji (około 14 dni roboczych) w niektórych przypadkach czas realizacji może ulec wydłużeniu + przewidywany czas dostawy (2 dni robocze na terenie Polski)

6. W przypadku niedostępności towarów objętych zamówieniem Sklep zastrzega sobie prawo do anulowania zamówienia. Klient zostanie o tym niezwłocznie poinformowany a zaksięgowana płatność zostanie zwrócona do Kupującego.

7. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.

8. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich lub euro i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

9. Za zamówione towary Kupujący dokonuje wpłaty przelewem bankowym na jedno z poniższych kont:

Konto dla wpłaty złotych polskich:

Prosimy nie dokonywać płatności do momentu otrzymania potwierdzenia poprawności zamówienia drogą elektroniczną.

PKO BP
El Perro Justyna Nowik Jacek Nowik Sp. j. ul. Dębowa 1 , 18-106 Niewodnica Korycka
58 1440 1387 0000 0000 1217 3571

Konto dla wpłaty w euro:

Prosimy nie dokonywać płatności do momentu otrzymania potwierdzenia poprawności zamówienia drogą elektroniczną.

El Perro Justyna Nowik Jacek Nowik Sp. j. ul. Dębowa 1 , 18-106 Niewodnica Korycka
SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL55 1440 1387 0000 0000 1272 2354

10. Obecnie dostarczamy przesyłki na terenie całej Polski. Wszyscy klienci powinni być w stanie podać ważny adres wysyłki, na który paczka ma zostać wysłana. Pełna lista szczegółów wysyłki, która obejmuje między innymi kwotę całkowitą, zostanie przedstawiona w koszyku przed potwierdzeniem zamówienia. Klient cały czas przed potwierdzeniem zamówienia ma prawo do zrezygnowania z niego.

Obowiązkiem klienta jest upewnienie się, że wszystkie dane zamówienia są poprawne, w tym prawidłowe rozmiary, kolory i style wybrane w zamówieniu. Informacje te nie mogą być poprawiane ani zmieniane po potwierdzeniu zamówienia.
Klient jest również odpowiedzialny za upewnienie się, że adres wysyłki jest kompletny i poprawiony. Zawiera numer drzwi, nazwę ulicy i kod pocztowy. Nie ponosimy odpowiedzialności za przesyłki dostarczone na błędnie podane adresy. Odbiór przesyłki z błędnego adresu musi być zorganizowany przez klienta, ponieważ nie jesteśmy już w posiadaniu przesyłki.

11. Zamówiony towar wysyłany jest na terenie Polski za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD
Koszt dostawy:

18,00 zł – w przypadku płatności przelewem (przedpłata)  (przesyłka kurierska DPD, przesyłka do 30 kg)

Przy niestandardowych wagach przesyłki lub

wysyłki za granicę prosimy o kontakt sklep@elperro.com.pl w celu ustalenia kosztów.

12. W momencie potwierdzenia przez Kupującego wysłanego przez niego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy SPRZEDAJĄCYM a KUPUJĄCYM. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu.
Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zamianami) oraz w Ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r., nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami).

13. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

14. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

15. Informujemy, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym El Perro, są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach i w żadnym wypadku nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy klient naszego sklepu ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych.

Gwarancji na oczka udziela się na okres 90 dni

Gwarancji na okucia udziela się na okres do 6 miesięcy.

16. Zwrot towaru. Zgodnie z Ustawą z 25 grudnia 2014 roku „o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny”, klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia odebrania przesyłki. Wzór oświadczenia o odstąpieniu jest dostępny w dziale PLIKI. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odesłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie dotyczy towarów o właściwościach określonych przez kupującego w złożonym przez niego zamówieniu tj. w szczególności towarów wytwarzanych według projektu indywidualizowanego poprzez dodanie do zamawianego towaru napisu, zdjęcia, czy uszycie niestandardowego rozmiaru "na miarę".

Formularz zwrotu

17. Reklamacje. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady fizyczne powinien odesłać go przesyłką pocztową na adres El Perro Justyna Nowik Jacek Nowik Sp. j. ul. Pułaskiego 26 C lok. 5 , 15-338 Białystok.Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę oraz opis przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni roboczych od dnia ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary.

Podstawą do reklamacji nie może być wada, która została dokładnie przedstawiona w opisie produktu. Reklamacji nie podlegają elementy ozdobne takie jak: cyrkonie, ćwieki, lamówki itp. Materiał z którego wykonane są produkty jest ręcznie wykańczany, a końce taśm poddane obróbce cieplnej w celu zapobieżenia strzępienia się i podana regulacja rozmiarów może minimalnie różnić się w poszczególnych modelach.

Należy unikać bezpośredniego kontaktu z wilgocią, a jeżeli do tego dojdzie należy niezwłocznie dokładnie osuszyć towar i zabezpieczyć okucia. Nie zaleca się prania w pralce towarów, a jedynie czyszczenie zwilżoną gąbka omijając okucia, po czym bardzo dokładne osuszenie towaru.

Formularz zwrotu